2018

Qualified to full member of Challenge Tour 2019

Nr. 6 på  Nordic League Ranking

Nr. 56 Ecco Tour, PGA Catalunya Championship / Spain
Nr. 37 Ecco Tour, Bravo Tour Open – by Visit Tønder / Rømø
Nr. 9 Ecco Tour, Willis Towers Watson Masters – by Egekilde
Nr. 7 Ecco Tour, Master off the Monnster Match Play, Hamborg
Nr. 29 Swedish Golf Tour, Pärnu Bay Golf Links Challenge, Estland
Nr.20 Ecco Tour, Jyske Bank Championship, Silkeborg Ry Golfklub
Nr. 4 Swedish Golf Tour, Mens PGA Championship, Österlen Golfklubb
Nr. 1 Ecco Tour, The 12 Twelve Championship by Thisted Forsikring
Nr.11 Swedish Golf Tour, Gamle Frederikstad Open, Norge
Nr.1 Swedish Golf Tour, SM Match, Ôsteråkens Golf Klubb, Stockholm
Nr. 35 Swedish Golf Tour, Camfil Nordic Championship, Åda Golf
Nr. 23 Ecco Tour, Made in Denmark Qualifer, Esbjerg Golfklub
Nr. 35 Swedish Golf Tour, OnePartnerGroup Open, Knistad Golf & CC
Nr. 15 Swedish Golf Tour, Holtsmark Open, Norge, Holtsmark Golfklub
Nr. 13 Swedish Golf Tour, Åhus KGK Pro/Am
Nr. 3 Swedish Golf Tour, Timberwise Finnish Open. Alastaro Golf
Nr. 39 Ecco Tour, Tinderbox Charity Challenge – by The Agger Foundation
Nr. 40 Ecco Tour, Harboe Open – by Slagelse Kommune & Sparekassen Kronjylland
Nr. 11 Swedish Golf Tour, Ekerum Öland Master
Nr. 19 Ecco Tour, Race to Himmerland
Nr. 34 Swedish Golf Tour, Tourfinalen hostet by Barsebäk Resort
Nr.3 2. stage European Tour Q-School, Alenda Golf
Nr. 63 Finale Stage European Tour Q-school, Lumine Golf Resort

2017

Med i DGU’s Pro Team

Nr. 42 Ecco   Tour, PGA Catalunya Championship / Spain
Nr. 41 Ecco Tour, Mediter Real Estate Masters / Spain
Nr. 25 Ecco Tour,  Bravo Tour Open – by Visit Tønder / Rømø
Nr. 23 Swedish Golf Tours, PGA   Championship, PGA Sweden National
Nr. 7 Pro/Am, The Scandinavien   Challenge
Nr. 5 Ecco Tour, Jyske Bank   Championship / Silkeborg-Ry
Nr.35 Ecco Tour, Tinderbox   Charity Challenge / Langesø
Nr. 5 Swedish Golf Tours, Borre   Open, Borre GK, Norge
Nr. 8 Swedish Golf Tours,   Lannalodge Open
Nr. 23 Swedish Golf Tours, Gamle   Frederikstan Open, Norge
Nr.1 Pro/Am, The Scandinavien   Accura
Nr. 41 Swedish Golf Tours,   Landeryd Masters by Porsche Linköping
Nr.2 Nordic League –   Polarpukti Finnish Open, Kullo Golf Klub
Nr. 7 Pro/Am, The Hurdle by   Kunde & Co., Søllerød Golf Klub
Nr. 18 Ecco Tour Willis Towers   Watson Masters / Kokkedal
Nr.11 1. stage Qualifying   European Tour School, Ebreichsdorf, Østrig
Nr.8 Ecco Tour Finale, Race to   Himmerland
Nr. 30 Swedish Golf Tourfinal Kristianstad Åhus Open, Kristianstad GK

2016

Med i DGU’s Pro Team

Nr. 130 The Barclays Kenya Open Challenge

Nr.T65 Red Sea Egyptian Challenge

Nr.T88 Turkish Airlines Challenge

Nr.11 Kellers Park Master, Ecco

Nr.T46 Trummenäs Open by VisitKlarskrone, Nordea

Nr.T107 KMPG Trophy Challenge

Nr.T95 Najeti Open Challenge

Nr.T134 Mede in Denmark Challenge

Nr.T64 D+D REAL Slovakia Challenge

Nr.T57 Fred Olsen Challenge de Espana

 

2015
Med i DGUs Pro Team
Nr. 22 Mediter Real Estate   Masters, PGA Catalunya, Spain, Ecco Winter
Nr. 0 Maderia Open, Europa Tour   CANCELLED
MC The Barclays Kenya Open, Karen CC, Nairobu, Kenya
Nr. 37 Challenge De Madrid, Alcala de Henares,Madrid,Spain
Nr. 21 Made in Denmark, Royal Golf Club, Copenhagen,  Denmark
MC Kärnten Golf Open presented by Mazda, Golfclub Schloss   Finkenstein, Gödersdorf, Austria
MC D+D REAL Czech Challegne, Golf & Spa Kunetická Hora,Drítec,Czech Republic
Nr. 43 Najeti Hotels et Golf Opne, Aa Saint-Omer GC, Lumbres, France
Nr. 40   Scotish Hydro Callenge,Spey Valley GC, Aviemore, Macdonalds Hotels &   Resort, Scotland
Nr. 5  AEGEAN Airlines Challenge Tour by Hartl Resort, Bad Greisbach, Germany
MC D+R REAL Slovakia Challenge, Penati Golf Resort, Senica, Slovakia
Nr. 24 Le Vaudreuil Golf Challenge, Golf PGA Frande de Vaudreuil, France
MC Maderia Island Open, Europa Tour
Nr. 25 Nordthern Ireland Open Challenge, Galgorm Castle, Ballymena, Northern Ireland
MC Made in Denmark , Himmerland Golf & Spa Resort,Farsø,Denmark
Nr. 44 Open Blue Green D’Amor Bretagne,Pleneuf,France
MC Kazaksthan Open, Almaty, Kazaksthan
Nr. 62 EMC Challenge Open, Olgiata GC, Rome, ItalyMC 2.Stage Qualifying Tour SchoolNr. 81 Challenge Tour ranking 2015
2014
Med i DGUs Pro Team
Nr. T 10 La Manga Club   Championship
MC  Mediter Real Estate   Masters
Nr. T 36 DAT Masters by Visit Tønder
MC  Bravo Tours Open
MC Landskrona Masters
Nr. T16 Jyske Bank PGA Championship Presented by Ejner Hessel
Nr.T10 Actona Championship
Nr.5.Wisby Open, Nordea Tour
Nr.T5 Ejner Hessel Championship Presented by Mercedes-Benz
Nr.1 Gant Open, Nordea Tour
Nr.T55. Finnish  Open, Presented by ECCO
Nr.8. Made in Denmark European Tour Qualifier, Ecco Tour
Nr.28 Isaberg Open hosted by Patrik Sjöland*
MC Made in Denmark, Eutopean Tour, Himmerland Golf & Spa Resort
Nr.T40 Landeryds Masters by   ATEA, Nordea Tour
Nr.T15 Willis Master, ECCO   Tour, Kokkedal Golfklub
Nr.13 First Qualifyring Stage Section A Ebreichsdorf, Ebriechdorfs Østrig, Qualifying Challeger/Europa Tour, Qualified to 2.stage in November
Nr.T34 Kitchen Joy Championship Powered by BHJ&CPF; Ecco Tour, H.C. Andersen Golf,   Bogense
Nr.T26 Lindahl Masters, Nordea Tour, Vallda G&CC, Sverige
Nr.3 Race to Himmerland, Ecco Tour Freja Final Four, Himmerland Golf & Spa   Resort
Nr.T24 Tourfinal Svedala Open hosted by Peter Hanson, Bokskogen GK, Sverige
Nr.T15 Second Stage European Tour Q-school, Alicante Spanien. Qualified to Final Stage
Nr. 66 Final Stage European Tour Q-school, Barcelona Spanien, Qualified to full member af Challenge Tour   2015
Qualified to full member of Challenge Tour 2015
Rankings 2014:
Nr. 10 Nordic Leaque Ranking,   Golfbox – 2. bedste dansker
Nr. 10 Freja Final Four – 3. bedste dansker
Nr. 13 Nordea Tour Ranking 2014 – 3. bedste dansker
Nr. 14 Race 2 Himmerland, Ecco Tour Ranking – 4. bedste dansker

2013
PT nr. 5 på Titliest Ranglisten (Dansk amatør rangliste)
Nr, 50 EM individuel
Nr. 3 Nationscup Sotogrande
Nr.5 Team EM Hold
Nr.1 Mølleåen Open
Nr.1 Furesø Pokalen

2012
Udtaget til A-truppen
Udtaget Til VM for hold
Nr. 5 Titliest Ranglisten
Nr. 1 DM Slagsspil
Nr. 1 Hillerød Pokalen
Nr. 2 DM Hulspil
Nr. 2 BMW Masters Kolding
Nr. 4 Portuguese Ameteur
Nr. 21 Real Estate Masters (Ecco tour)
Nr. 4 Mølleåens golf klub

2011
Udtaget til OBS trup til landsholdet
Nr. 20 Titliest Ranglisten
Nr. T4 DM slagspil
Nr. 6 Turkish Ameteur
Nr. 7 GP Girberta (Frankrig)
Nr. 20 Mørk Marsters (Ecco tour)

2010
Nr. 23 Titliest Ranglisten
Nr. 4 DM slagspil
Nr. 4 DIYC (international ynglinge turnering)
Nr. 24 Samsø Classic (Ecco Tour)

2009
Nr. 10 Titliest ranglisten
Nr. 3 DM Hulspil
Nr. 3 Message Eite Cup (Hjørring)
Nr. 2 ISI open (ikast ynglinge turnering)
Nr. 1 Kronborg Masters (Ynglinge turnering)
Nr. 5 Hovborg Kro Open ( Gyttegård)